П’ятниця 29 Березня 2024

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ТЕРОРИЗМ

16 лютого 2022 року  на засіданні інструктивно – методичної ради училища за участю представників відділу зв’язків з громадськістю УПП в Черкаській області ДПП, обговорили питання протидії тероризму та поведінки учасників освітнього процесу під час надзвичайних ситуацій. Правоохоронці проінформували та  наголосили на кримінальній та адміністративній відповідальності за здійснення чи замовлення завідомо    неправдивих     повідомлень     терористичного     характеру учнями  та застосування штрафних санкцій щодо їхніх батьків.

Міжнародний день української мови

У шелесті трав, у цвітінні калини

Я чую цю мову у сні й наяву,

Вона в моїм серці, ‒ це вся Україна,

Я дихаю нею, я нею живу!

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Наша мова багата, барвиста, розкішна. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як і народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня цього співучого птаха.

До цього свята в навчальному закладі були проведені наступні заходи:

‒ поетичний калейдоскоп “У мови є і серце, і вуста, і є ім’я красиве – Україна”;

‒ мовний вернісаж «До рідного слова торкаюсь душею»;

поетичний зорепад «О мово рідна! Золота колиска»;

‒ конкурс презентацій «Її Величність ‒ Мова»;

‒ імідж-коктейль «Коріння й крона рідної мови», під час якого провідний бібліотекар обласної юнацької бібліотеки імені Василя Симоненка Катерина Іванівна Вербівська розповіла учням про витоки рідної мови, її милозвучність, неповторність та значення в житті кожного українця.