Середа 12 Червня 2024

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "Черкаське вище професійне училище"

ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ - ЗАПОРУКА ЕКОНОМІЧНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ

Правила поведінки

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ 
ДНЗ «Черкаське ВПУ»
І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ
Правила поведінки учнів базуються на законах України, постановах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті училища.
1.1. Учень приходить до навчального закладу за 15 хвилин до початку занять –  о 8 годині 15 хвилин.
1.2. Приходити до училища необхідно в чистому, випрасуваному одязі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.
1.3 У разі пропуску занять учень зобов’язаний надати майстру в/н або класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності.
1.4. У разі пропуску занять по хворобі, учень зобов’язаний надати довідку з медичної установи.
1.5.  Учень повинен мати на заняттях всі необхідні підручники, зошити, інструменти і письмове приладдя. Виконувати домашню роботу по завданню викладача та майстра виробничого навчання.
1.6. Не можна приносити на територію училища з будь-якою метою і використовувати  у будь-який спосіб,  зброю, в т.ч. ножі, вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, цигарки, наркотики й інші наркотичні засоби і отруту, а також токсичні речовини і таблетки.
1.7. Учні не мають права під час знаходження на території навчального закладу і при проведенні загальноучилищних заходів здійснювати дії, небезпечні для життя і здоров’я самого себе та оточуючих.
1.8. Учень училища повинен виявляти повагу до старших: вітатися, поступатись дорогою.
1.9. Забороняється вживання учнями принизливих й образливих висловів, ненормативної лексики, демонстрування непристойних жестів. Спілкування з однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим.
1.10. Фізична конфронтація, залякування і знущання над людиною, прояви булінгу, дискримінація по національній або расовій ознаці є неприпустимими формами поведінки учнів в училищі та за його межами.
1.11. Учень училища повинен в разі виявлення факту булінгу в учнівському колективі негайно повідомити психологічну службу або класного керівника (майстра виробничого навчання).
1.12 Не дозволяється користуватися міні акустичними системами і мобільним телефоном на уроках, вмикати гучну музику на перервах.
1.13.  Учні, які знайшли втрачені або забуті, на їх думку речі, мають здати їх черговому, який знаходиться на першому поверсі училища, класному керівнику або  адміністрації училища.
1.14. Усі учні зобов’язані берегти  майно та оснащення навчальних кабінетів, лабораторій та місць загального користування, зелені насадження на території училища, дбайливо  поводитися зі своїми речами та речами інших учнів.
1.15. У разі навмисного пошкодження училищного майна батьки учня зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.
1.16 Учні навчального закладу зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу училища та учнів чергової групи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог.
1.17. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні ДНЗ « Черкаське ВПУ» без нагляду педагогічних працівників.
1.18. Суворо забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв в училищі та на прилеглій до нього території.
 ІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ НА УРОКАХ
2.1. Учні входять до аудиторії за дзвінком. (08.30 год.)  Після дзвінка учень займає своє місце, готує необхідні для уроку речі. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
2.2. Коли викладач, майстер в/н  входить до навчальної аудиторії, учні встають, вітаючись. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до навчального кабінету під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп’ютером, та уроків виробничого навчання, коли учні працюють з інструментами та обладнанням.
2.3. Відсутніх учнів староста  або відповідальна особа  позначає в рапортичці, яку подає викладачу на початку уроку.
2.4. Під час уроку не можна ходити по навчальній  аудиторії чи навчальній лабораторії, підключати зарядні пристрої до електромережі без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому і відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.
2.5. Під час уроку учень зобов’язаний виконувати всі вимоги викладача, дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на партах та підлозі. 
2.6. Під час занять залишати аудиторію за необхідності учню можливо тільки з дозволу викладача.
2.7 При користуванні на уроці підручниками учні мають бути акуратними. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника взятого з бібліотеки відшкодовується згідно з нормативними документами.
2.8. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється.  Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. Використання гаджетів дозволяється тільки за завданням і з дозволу викладача. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон передається класному керівнику групи, майстру виробничого навчання або батькам учня у той же день.(згідно рішення батьківського комітету).
 2.9. Учень має право в коректній формі відстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
2.10.  На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу вчителя в спортивний зал учням входити забороняється.
2.11. Учні зобов’язані знати і дотримуватися правил  безпеки життєдіяльності, правил поведінки в навчальних аудиторіях, як під час уроків, так і по  закінченню.
 ІІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПІД ЧАС ПЕРЕРВ
3.1. Під час перерви учні переходять з одного навчального кабінету в інший спокійно, без метушні й галасу, дотримуючись розкладу уроків та розкладу замін.
3.2. Особливо уважними треба бути учням під час руху сходами. При пересуванні слід триматися правого боку.
3.3. Учням забороняється бігати сходами, штовхати одне одного, створювати конфліктні ситуації.
3.4.  Під час руху коридорами учням заборонено штовхатися, розмахувати руками, галасувати.
3.5. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.
ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ПОЗА УЧИЛИЩЕМ
4.1. Учні ДНЗ «Черкаське ВПУ» зобов’язані бути ввічливими, коректними і доброзичливими, проявляти витримку й розуміння у стосунках з оточуючими, бути уважним до дорослих, малолітніх дітей і літніх людей.
4.2. Дбайливо ставитися до навколишнього середовища.
4.3.Учень повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань. 
4.4. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.
 4.5. Суворо забороняється тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв в громадських місцях.
V. ВИМОГИ ДО ЗОВНІШНЬОГО ВИГЛЯДУ УЧНІВ
5.1. Кожен учень зобов’язаний з’явитися до навчального закладу чистим і охайно одягненим. Одяг повинен бути ділового стилю, у ньому виключаються яскраві тони й орнаменти, провокативні елементи та недопустима діловому стилю довжина спідниць і суконь у дівчат.
5.2. Не можна зловживати косметикою і носити багато прикрас на заняття.
5.3. На уроки фізкультури і заняття спортивних секцій учні приходять у спортивній формі. Спортивний одяг, призначений для уроків фізкультури, на інших уроках недоречний.
5.4. На уроках виробничого навчання учні повинні бути у спецодязі.    
5.5. Виконання  учнями озеленення території навчального закладу та підтримання її на належному рівні виконується учнями у робочому одязі.
5.6. Знаходитися в училищі  у верхньому одязі без особливих на те причин не дозволяється.
5.7. На урочисті загальноучилищні заходи учні приходять у святковому одязі.
5.8. На вечори, концерти учні обирають одяг на свій розсуд.
VІ. ОБОВ’ЯЗКИ ЧЕРГОВОГО УЧНЯ ТА ЧЕРГОВОЇ ГРУПИ
6.1.Черговий по навчальній аудиторії учень під час перерви має перевірити навчальний кабінет, підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті, при потребі, зробити вологе прибирання.
6.2.Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням щодо правил поведінки та санітарних вимог у навчальному кабінеті.
6.3. Учні чергової групи по училищу допомагають  черговому викладачу у здійсненні контролю за порядком в навчальному закладі під час перерв та черговому педагогічному працівнику по території у здійсненні контролю  заборони тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв на території училища.
6.4. Учні чергової групи по училищу здійснюють чергування  в їдальні закладу під керівництвом чергового майстра виробничого навчання.
6.5. Черговий адміністратор здійснює контроль за виконанням учнями та педпрацівниками даних Правил.
VІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
7.1. Дані правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання всіма учнями ДНЗ « Черкаське ВПУ»:
7.2. За порушення цих Правил та Статуту училища учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі заходи:
  • усне зауваження;;
  • виклик учня самого або з батьками на засідання Ради профілактики.
Call Now Button