Субота 27 Липня 2024

ДЕРЖАВНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "Черкаське вище професійне училище"

ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ - ЗАПОРУКА ЕКОНОМІЧНОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ

Історія

          Черкаське професійно-технічне училище засновано в 1977 році. Враховуючи зміни, що відбулися в структурі виробництва і на ринку праці з 3.06.94 р. відбулося з’єднання двох професійно-технічних училищ №21 і №3 на базі ПТУ №21.
          Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1998 року № 481 «Про затвердження комплексних заходів щодо формування ступеневої професійно-технічної освіти, спеціалізації та перепрофілювання професійно-технічних закладів» Черкаське ПТУ №21 реорганізовано з 10 липня 2003 р. в Черкаський професійний ліцей переробної промисловості.
          Авторитет навчального закладу не був втрачений, він увійшов у перелік 100 кращих професійно-технічних навчальних закладів країни, а в 2008 році зайняв I місце по області серед професійно-технічних навчальних закладів.
          У 2009 році відбулося об’єднання закладу з не менш престижним Черкаським професійним кулінарним ліцеєм і заклад отримав вищий статус та нову назву – Держаний навчальний заклад «Черкаське вище професійне училище». Сьогодні ДНЗ «Черкаське вище професійне училище» входить до числа кращих ПТНЗ області.
          Керівник навчального закладу – Сергій ВОРОНОВ, сьогодні захищає незалежність нашої держави.
          Учнівський колектив налічує 506 осіб. Учнівська молодь під наставництвом професійних майстрів виробничого навчання  та викладачів посідає призові місця у фахових конкурсах на всеукраїнських та міжнародних чемпіонатах з кулінарного та кондитерського мистецтв, галузей ресторанного сервісу.
          Працевлаштування учнів-випускників щорічно становить 100%.
          Виробниче навчання та практику учні проходять на кращих базових підприємствах міста:

  • ТОВ «Черкасихліб»
  • ТОВ ТД «ФУДСЕРВІС»
  • ОКП готельний комплекс «Дніпро»
  • Мережа ресторанів «Україна Центр»
  • Ресторанний комплекс «RIVERWOOD»
  • Фабрика «Шарлот»

           90% випускників залишаються працювати на підприємствах міста та області, де забезпечуються робочими місцями згідно отриманої професії. Близько 10% випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах.
            В училищі функціонує:

  • навчально-виробнича дільниця: міні-пекарня «Солодощі»;
  • навчально-практичний центр кулінарного мистецтва з професії «Кухар».

           Працює навчально-виробниче кафе «Кава модерн».
          У позаурочний час учні мають можливість займатися в спортивних секціях (баскетбол, волейбол, настільний теніс). Команди є переможцями обласних та міських змагань, спартакіад. На базі гуртожитку працює спортивний клуб «Олімп», щороку учні беруть участь у спартакіаді студентських гуртожитків та займають призові місця.
          Художня самодіяльність представлена вокальним, танцювальним гуртками, літературно-музичною студією. Учасники художньої самодіяльності стають лауреатами обласних фестивалів, конкурсів.
          У навчальний процес постійно впроваджуються нові форми та методи навчання, усі навчальні кабінети та лабораторії оснащені сучасною комп’ютерною технікою та телевізорами.

         У листопаді 2021 року на стіні навчального закладу було відкрито мурал за мотивами картин Данила Нарбута. З інформацією можна ознайомитись на сайті Данило Нарбут.

Call Now Button