Вівторок 19 Березня 2024

Історія

Черкаське професійно-технічне училище засновано в 1977 році. Враховуючи зміни, що відбулися в структурі виробництва і на ринку праці з 3.06.94 р. відбулося з’єднання двох Професійно технічних училищ №21 і №3 на базі ПТУ №21.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 1998 року № 481 Про затвердження комплексних заходів щодо формування ступеневої професійно-технічної освіти, спеціалізації та перепрофілювання професійно-технічних закладів Черкаське ПТУ №21 реорганізовано з 10 липня 2003 р. в Черкаський професійний ліцей переробної промисловості.
Авторитет навчального закладу не був втрачений, він увійшов у перелік 100 кращих професійно-технічних навчальних закладів країни, а в 2008 році зайняв I місце по області серед професійно-технічних навчальних закладів.
У 2009 році відбулося об’єднання закладу з не менш престижним Черкаським професійним кулінарним ліцеєм і заклад отримав вищий статус та нову назву – Держаний навчальний заклад “Черкаське вище професійне училище”. Сьогодні ДНЗ “Черкаське вище професійне училище” входить до числа кращих ПТНЗ області.
Структура навчального закладу:
  • Навчальний корпус;
  • Майстерні;
  • Спортивний зал;
  • Актовий зал;
  • Їдальня;
  • Гуртожиток на 250 місць.
Колектив – 104 особи:
  • Педагогічні працівники – 75 осіб;
  • Нагороджені відзнакою „Відмінник освіти України” – 4 особи;
  • Викладачі, які мають кваліфікаційну категорію „Спеціаліст вищої категорії” – 9 осіб;
  • Викладачі, які мають педагогічне звання „Викладач методист” – 2 особи;
  • Викладачі, які мають педагогічне звання „Старший викладач” – 6 осіб;
  • Спеціаліст I-ї кваліфікаційної категорії – 9 осіб;
  • Майстер I-ї першої категорії – 5 осіб.
 Виробниче навчання та практику учні проходять на кращих базових підприємствах міста:
  • ВАТ «Черкасихліб»
  • Черкаська філія СТОВ ім. Шевченка;
  • НВК „Фотоприлад”;
  • ВАТ „Будинок торгівлі”;
  • ТОВ „Альфа-Етекс”;
  • ЗАТ „Юрія”;
  • Приладобудівний завод;
  • Мережа магазинів „Сільпо”, „Гранд Маркет”, „Абсолют” та інші.
90% випускників залишаються працювати на підприємствах міста та області, де забезпечуються робочими місцями згідно отриманої професії. Близько 10% випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах.
В училищі функціонує:
  • навчально-виробнича дільниця: “Солодощі”, міні-пекарня,
  • навчально-виробничі лабораторії: з професій «кухар», «бармен», «офіціант».
Працює навчально-виробниче кафе «Кава модерн»
В позаурочний час учні мають можливість займатися в спортивних секціях (баскетбол, волейбол, настільний теніс). Тренування проводить майстер спорту СРСР з гандболу А. К. Копитко та викладачі вищої категорії. Команди є переможцями обласних та міських змагань, спартакіад. Учні нашого училища є членами збірної команди області з різних видів спорту, які беруть участь у спартакіадах України серед ПТНЗ.
На базі гуртожитку працює спортивний клуб “Олімп”, щороку учні приймають участь у спартакіаді студентських гуртожитків та займають призові місця.
Художня самодіяльність представлена вокальним, танцювальним гуртками, літературно-музичною студією. Учасники художньої самодіяльності стають лауреатами обласних фестивалів, конкурсів.
В навчальний процес постійно впроваджуються нові форми та методи навчання. Училище має 2 комп’ютерних класи, де вивчаються такі предмети як інформатика, інформаційні технології, основи роботи на ПК, прикладні комп’ютерні програми, економічна та соціальна географія, всесвітня історія.
Більшість кабінетів обладнані мультимедійними установками та плазмовими телевізорами.